Szkolenie w Dojo Soke Kuboty

W dniach 7-21.07.2018, Shihan Jacek i Krzysztof Chałupka przebywali w Los Angeles, gdzie praktykowali karate pod okiem jednego z największych mistrzów japońskiego karate Soke Takayuki Kubota 10 dan oraz jego uczniów: Hanshi Val Mijalovic, Hanshi Boban Petkovic, Kyoshi Rod Kuratomi, Kyoshi Antonio Antonetti, Kyoshi Gourgen Sinani.

Kilka godzin treningów dziennie, podzielone było na bloki. Podczas sesji porannych praktykowaliśmy kata:

  • Tamashi,
  • Ju hachi no tachi kata,
  • Kime no kata,
  • Gosoku.

Dużą uwagę Soke zwracał na podstawowe kata stylu Gosoku-ryu: KIHON NO KATA, których jest aż 16, a ich cel to wprowadzenie w zaawansowane kata Kuboty. 

Sesje popołudniowe lub wieczorne to głównie kumite gosoku oraz kubojitsu. 14 lipca, bracia Chałupka uczestniczyli w międzynarodowym seminarium w dojo Soke Kuboty, na które przyjechali karatecy między innymi z Nowej Zelandi, Meksyku czy Australi. Szkolenie w kwaterze głównej IKA, zakończył się dla braci wywiadem udzielonym dla jednego z największych magazynów o sztukach walki w Stanach Zjednoczonych MASTER MAGAZINE. Wywiad, ukaże się w jesiennym wydaniu magazynu. Kolejne spotkanie z Soke Takayuki Kubota już w październiku w Sumy (Ukraina), natomiast kolejna wizyta w dojo Soke, odbędzie się w drugim tygodniu ferii zimowych w 2019 roku.