SZKOLENIE W DOJO KUBOTY - LOS ANGELES 2018
  • W dniach 7-21.07.2018, Shihan Jacek i Krzysztof Chałupka przebywali w Los Angeles, gdzie praktykowali karate pod okiem jednego z największych mistrzów japońskiego karate Soke Takayuki Kubota 10 dan oraz jego uczniów: Hanshi Val Mijalovic, Hanshi Boban Petkovic, Kyoshi Rod Kuratomi, Kyoshi Antonio Antonetti, Kyoshi Gourgen Sinani.
  • Kilka godzin treningów dziennie, podzielone było na bloki. Podczas sesji porannych praktykowaliśmy kata (Tamashi, Ju hachi no tachi kata, Kime no kata, Gosoku). Dużą uwagę Soke zwracał na podstawowe kata stylu Gosoku-ryu: KIHON NO KATA, których jest aż 16, a ich cel to wprowadzenie w zaawansowane kata Kuboty.
  • Sesje popołudniowe lub wieczorne to głównie kumite gosoku oraz kubojitsu. 14 lipca, bracia Chałupka uczestniczyli w międzynarodowym seminarium w dojo Soke Kuboty, na które przyjechali karatecy między innymi z Nowej Zelandi, Meksyku czy Australi.
  • Szkolenie w kwaterze głównej IKA, zakończył się dla braci wywiadem udzielonym dla jednego z największych magazynów o sztukach walki w Stanach Zjednoczonych MASTER MAGAZINE. Wywiad, ukaże się w jesiennym wydaniu magazynu. Kolejne spotkanie z Soke Takayuki Kubota już w październiku w Sumy (Ukraina), natomiast kolejna wizyta w dojo Soke, odbędzie się w drugim tygodniu ferii zimowych w 2019 roku.